Δίπλα στη Φωτιά, ο χώρος χαλάρωσης & γεύσεων είναι ανοιχτός καθ’ όλη τη διάρκεια λειτουργίας του πάρκου και εκεί θα απολαύσει ο επισκέπτης το πρωινό του, αν έχει επιλέξει να μείνει στο Home Hotel. Στο υπαίθριο Caravan Café – ένα παλιό βαγόνι τρένου που μετατράπηκε με αγάπη – οι επισκέπτες μπορούν να δροσιστούν με ένα ποτήρι σπιτική λεμονάδα ή χυμό ρόδι αλλά και να γευτούν χειροποίητα σπιτικά γλυκά, όπως γαλατόπιτα, κέικ, τάρτες φρούτων ή και κάποιο αλμυρό σνακ. Μα περισσότερο από όλα, αξίζει να δοκιμάσουν το φημισμένο…”χαβιάρι” του Area Synest, που δεν είναι άλλο από το φυτό σαμπούκο (αφροξυλιά) από το οποίο φτιάχνεται η χειροποίητη πεντανόστιμη μαρμελάδα σαμπούκο.
![](http://www.areasynest.gr/wp-content/uploads/2021/06/AZ3A2394-1-1024x683.jpg)
![](http://www.areasynest.gr/wp-content/uploads/2021/06/ER8A1895-1-683x1024.jpg)